my vector image Layer 1

Dogdancing a triky

• Výuka cviků a triků pro dogdancing je zábavná forma spolupráce psa s psovodem, při které se výborně posiluje vzájemný vztah a rozvíjí se myšlení psa. Dogdancing je často vyhledávaný juniory a dětmi, jako nekomplikovaná a zábavná aktivita se psem.

• Kreativitě se meze nekladou, a vlastní invence je velmi žádoucí. Choreografie není předepsaná, záleží na fantazii psovoda, která může být zúročena hlavně na závodech. Zatímco na zkouškách, které probíhají ve čtyřech divizích – Heelwork to Music, Dances with Dogs, Freestyle a Musical Dressage – jsou cviky předepsané. Každá ze čtyř divizí má tři úrovně obtížnosti – 1, 2 a 3. Důraz je kladen na vyplnění soutěžního prostoru, choreografii a správné načasování do hudby.

• Trénujeme dle pravidel www.dogdancingclubcr.cz .

Heelwork to Music – zaměřeno na práci v heel pozicích (deset předepsaných pozic psa vůči pozici nohou psovoda – např. chůze u pravé nohy, chůze u levé nohy atd.), které pes musí umět nejen zaujmout, ale i v nich setrvat.

Freestyle – výuka triků jako je obíhání, slalom, couvání, práce pacek, pózy, sudy, hrabání, otočky, kulhání atd.

Musical Dressage – vychází z drezážové práce s koňmi – pes musí být schopný pohybovat se kontinuálně v klusu při provádění cviků z kategorie Heelwork to Music a Freestyle. V této divizi se využívá tzv. volné pozice blízké a vzdálené. Zároveň musí být pes schopný předvést i jiné tempo - krok či cval.

Dances with Dogs – propojení cviků všech třech předchozích divizí. V DwD se hodnotí synchronizované pohyby a taneční kroky psovoda, zatímco pes vykonává cviky z HtM, F a MD.

Napište nám

Kde nás najdete

Telefon / mobil

Pavlína Bohunová
+420 774 281 008

Adresa cvičáku-hřiště

Za Lesem, 46303 Stráž nad Nisou

Podještědská smečka Liberec

Kontakty
Fakturační adresa
Pivoňková 183, 46303 Stráž nad Nisou
Adresa cvičáku-hřiště
Za Lesem, 46303 Stráž nad Nisou

Sponzoři

Zde uvádíme spolupracující firmy a sponzory Podještědské smečky Liberec

Alexandr Kendík JUNIOR