my vector image Layer 1

KURZ PRO ŠTĚŇATA A ZAČÁTEČNÍKY

Kurz pro štěňata a začátečníky je určen pro majitele se štěňátky od 3 měsíců věku nebo pro začínající a nezkušené psovody.
Před začátkem kurzu proběhne přibližně čtyřhodinová úvodní přednáška, ve které je představen ucelený koncept tréninku se psy. Vysvětlíme si, co je to motivace, komunikace a základní princip práce se psem, abychom předešli zbytečným chybám, které je pak nutné odstraňovat.

Úvodní přednáška

• Motivace – pokud chcete, aby se na Vás pes kvalitně fixoval, je nezbytné, abyste pro něj byli vyšší hodnotou než podněty z okolí. Má-li být pes příjemným rodinným společníkem a spolehlivým partnerem pro sportovní aktivity, je potřeba, aby neřešil jiné lidi, psy, kočky, auta atd. Motivace je alfa omega veškeré práce se psem v jakémkoli prostředí a při jakékoli aktivitě.

• Komunikace – pokud chcete mít se psem vztah, který je založený na pochopení a respektu, je nedílnou součástí výcviku férový přístup, čitelnost a srozumitelnost. Psi nerozumí lidské řeči. Proto pokud psovi sdělujete, že odcházíte, nemůžete mu to říkat v moment, kdy k němu stojíte čelem. Pokud pes nerozumí Vašim signálům, není schopný tyto signály uposlechnout.

• Nastavení pravidel – jedná se o naprosto srozumitelná pravidla, aby pes pochopil, která aktivita se kdy odehrává a za jakých okolností pes získá svou odměnu.

Praktické tréninky

• V návaznosti na úvodní přednášku probíhají praktické tréninky, které mají podobu kurzu. V závislosti na ročním období kurz trvá obvykle 10-15 lekcí.

• Velký důraz klademe na práci s klientem jako takovým. Pokud má být klient schopný cvičit psa sám, musí rozumět a vědět, co dělá.

• V rámci základního kurzu pro štěňata a začátečníky se naučíte kvalitní základy, na kterých je postaven celý výcvik. Tyto znalosti a dovednosti využijete nejen v rámci běžného života, ale i ve většině psích sportů jako je agility, obedience, frisbee, dogdancing apod.

• Srozumitelnost a pochopení je základ výcviku, proto je třeba naučit psa nejprve pevné základy, na kterých můžete následně stavět složitější výcvik.

• Socializace je nedílnou součástí všech tréninků. Psi se učí reagovat na své majitele, nikoli na ostatní štěňata či psy. Stěžejní pro jakoukoli práci se psem, ať už v běžném životě či psích sportech, je kvalitní vztah se psem a fixace na svého majitele, protože pes, jehož očekáváním je hra s jiným psem, není schopný přijímat jakékoliv informace.

• Výcvik je vždy individuální, a až když pes něco umí, začíná se pracovat ve skupinách. Každý cvik si pes musí zafixovat nejprve v klidu, a až následně se přidávají rušivé prvky v podobě jiných psů apod. 

Napište nám

Kde nás najdete

Telefon / mobil

Pavlína Bohunová
+420 774 281 008

Adresa cvičáku-hřiště

Za Lesem, 46303 Stráž nad Nisou

Podještědská smečka Liberec

Kontakty
Fakturační adresa
Pivoňková 183, 46303 Stráž nad Nisou
Adresa cvičáku-hřiště
Za Lesem, 46303 Stráž nad Nisou

Sponzoři

Zde uvádíme spolupracující firmy a sponzory Podještědské smečky Liberec

Alexandr Kendík JUNIOR